Ένωση Πελλάνας Καστορείου – Πάμισσος Μεσσήνης 3-1 Βίντεο

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου 3 – 1 Πάμισσος (0 – 1 ημιχ)

Γκολ: Αλεβίζος το 0 – 1 με πέναλτι, Πετζαρομάν το 1 – 1 στο 65′, Κοτσοβός το 2 – 1 στο 82′,

Σικαλόπουλος το 3 – 1 στο 89′,

Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο 2019 επί του Πάμισσου Μεσσήνης με σκορ 3-1.

Το αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι και αυτή η νίκη όπως και η προηγούμενη στη Μάνδρα ήρθε με το ίδιο σκορ 3-1 και την ίδια εξέλιξη.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον Πάμισσο να προηγείται με σκορ 0-1 μετά από εύστοχη εκτέλεση του Αλεβίζου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν 3 γκολ με τους Πετζαρομάν (63’), Κοτσοβό (80’) και Σικαλόπουλο (87’).

Αυτή ήταν η 5η νίκη της Ένωσης που βρίσκεται στην 5η θέση του 8ου ομίλου με 22 βαθμούς.

Την πρώτη του εμφάνιση έκανε με την φανέλα της Ένωσης ο νεαποκτηθείς Λάζαρος Κωνσταντινίδης ο οποίος ήταν ανάμεσα στους διακριθέντες.

Α.Ε Πελλάνας Καστορείου: Διασσινός, Γενιτσαρίδης (91′ Σιγαλός), Κοντογιάννης, Τζιόλας, Παναγιωτίδης, Αναστασάκος Γιώργος, Πετζαρομάν, Κοτσοβός, Κωνσταντινίδης (87′ Γεωργαντάς), Αναστασάκος Ηλίας (92′ Καρμοίρης), Ζαραφέτας (46′ Σικαλόπουλος).

Κραβαρίτης, Γεωργαντάς, Σικαλόπουλος, Εμέκα, Σιγαλός, Καρμοίρης, Μιράκας.

Πάμισσος (Φασουλής): Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Νινιός, Φιλόπουλος, Κοντομανωλόπουλος, Μωράκης, Βλάχος, Αλεβίζος, Μαραντος.

Χαρλέπας, Οικονομόπουλος, Γεωργούδιος. 68′ 5 – 14, 76′ 11 – 12,