Λεωνίδεια 2017 Τελικοί,αποτελέσματα και απονομές

Τα <<Λεωνίδεια 2017>> έφτασαν στο τέλος τους. Οι αγώνες αυτες τις δυο εβδομάδες κράτησαν το ενδιαφέρον αμείωτο μέχρι και την ημέρα των τελικών.

Στην κατηγόρια των ανδρών, νικητής φέτος ήταν ο Δουκουμόπουλος Δημήτρης (Smash Tripolis Tennis Club) που επικράτησε στον τελικό με 2-0 σετ (7-6, 7-5) του Γιαννακόπουλου Ιωάννη (Σπάρτη).Την τρίτη θέση μοιράστηκαν Ροζανίτης Γιώργος (Σπάρτη) και Γρηγορίου Αναστάσης (Smash Tripolis Tennis Club) αντίστοιχα. Στην κατηγορία των γυναικών, δυο αθλητριες της Αεκ Τρίπολης Ακαδημία Τέννις, η Σπαρτιάτισσα Κανελλάκη και η Καραναγνώστη από την Τρίπολη έδωσαν σκληρή μάχη με νικήτρια τη δεύτερη με 2-1 σετ.Εδώ την τρίτη θέση μοιράστηκαν η Αργυροπούλου (Smash Tripolis Tennis Club) και η Βουδουρη (Αεκ Τρίπολης Ακαδημία Τέννις)αντίστοιχα. Στον τελικο του consolation τέλος, νικητής αναδείχθηκε ο Δημήτρης Παυλής, που επικράτησε του Παπαδόγιαννη με 2-0 σετ.

Ο Όμιλος αντισφαίρισης Σπαρτης, ευχαριστεί όλους τους αθλητές που συμμετείχαν στα δεύτερα <<Λεωνίδεια>> όπως και τον κόσμο που έδωσε το παρόν στα γήπεδα όλες αυτές τις μέρες. Τέλος, τους χορηγους που στήριξαν αυτή την προσπάθεια, για την περεταίρω εξάπλωση του αθλήματος που αγαπάμε.