Φιλική Νίκη με 1-0 της ΑΕ Σπάρτης επί του Παναιγιάλειου. Δείτε το γκολ – Βίντεο

Νίκη με 1-0 πέτυχε η ΑΕ Σπάρτης απέναντι στον Παναιγιάλειο το απόγευμα της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Η Ομάδα του Τζαναβάρα έπαιξε επιθετικό ποδόσφαιρο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 20ο λεπτό με το Μπαρετα.

Ο Παναιγιάλειος είχε δοκάρι με τον Αρναρέλλη στο 32.

Η ΑΕ Σπάρτη με σοβαρότητα και ωριμότητα προχωρά την προετοιμασία της προς την έναρξη του Πρωταθλήματος ενώ το επόμενο φιλικό παιχνίδι θα είναι την ερχόμενη Τετάρτη στην Πάτρα με αντίπαλο την Παναχαϊκή.

Σπάρτη: Γιακουμής (65′ Μακρυωνίτης), Γραικός, Βοσνακίδης, Σάββα (45′ Ευαγγέλλου), Παναγιώτου (45′ Νιάρος),  Τζιμόντζι, Oικονομόπουλος (72′ Κατσίκης), Γουόρντεν (45′ Φουρτάδο), Μπέλης (65′ Τριανταφυλλάκος), Ράνος, Μπαρέττας.

Φουρτάδο, Μακρυωνίτης, Ασπιώτης, Ρούμπος, Παναγιωτόπουλος, Γκρόσιος, Ευαγγέλου, Τριανταφυλλάκος, Τρακάκης.

Δείτε το γκολ της Σπάρτης στο 22:45 λεπτό του βίντεο.