Αποτελέσματα κυπέλλου Λακωνίας 1ος ημιτελικός

Στον 1ο ημιτελικό Άρης Σκάλας και Μολαϊκός κέρδισαν με σκορ 3-0 και 2-1 αντίστοιχα.

Ο Άρης Σκάλας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 15ο λεπτό έκανε το 1-0 με τον Σεμερτζάκη. Λίγα λεπτά αργότερα στο 22΄ ο Χρήστου ευστόχησε από το σημείο του πέναλντι, κάνοντας το 2-0. Ο Άρης Σκάλας πριν την ολοκλήρωση του 1ου ημιχρόνου πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Σταυρόπουλο στο 43΄.
Το παιχνίδι έληξε 3-0 με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν σημαντική εκτός έδρας νίκη, κάνοντας μεγάλο βήμα για την πρόκριση στον τελικό.
Από την άλλη πλευρά, ο γηπεδούχος Πανγυθεατικός ηττήθηκε με 2-1 από τον Μολαικό.
Πιο συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χατζησιμιώτη Χρ. στο 12΄, ενώ ο Πανγυθεατικός ισοφάρισε στις αρχές του 2ου ημιχρόνου με τον Μπουρελάκο στο 48΄. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χατζησιμιώτης Άγγελος στο 52΄.
Προβάδισμα πρόκρισης για τον Μολαικό σε ένα παιχνίδι με μεγάλο ενδιαφέρον για τον 2ο ημιτελικό.